Zrzucenie nadmiaru tkanki tłuszczowej to z pewnością dla wielu osób zarówno duże wyzwanie, jak i satysfakcja z osiągniętych celów. Niestety często efektem odchudzania, w szczególności u osób, które były bardzo otyłe, są pozostałości w charakterze obwisłej skóry. Najczęściej występuje ona w okolicach brzucha, choć i nierzadko dotyczy także ramion i ud. Jej nadmiar może nieestetycznie się prezentować. Jednocześnie na tego typu defekt estetyczny nie działa odchudzanie. Wśród zabiegów medycyny estetycznej dostępne są metody, które umożliwiają zmniejszenie lub wyeliminowanie omawianego problemu. Jak poradzić sobie z wiotką skórą po odchudzaniu?
Spis treści:
Fale ultradźwiękowe na wiotką skórę
Modelowanie sylwetki polega w dużej mierze na ujędrnianiu skóry, zmniejszaniu jej objętości, zagęszczeniu jej struktury i pobudzeniu do odbudowy i regeneracji. Jednym z zabiegów medycyny estetycznej, który okazuje się pomocny z wiotką skórą po odchudzaniu, jest procedura wykorzystująca w tym celu fale ultradźwiękowe. Ich skoncentrowana wiązka oddziałuje precyzyjnie wyłącznie na wskazany obszar skóry, który wymaga ujędrnienia. Zjawisko termiczne zachodzące w trakcie zabiegu powoduje podgrzanie komórek skóry do temperatury wynoszącej nawet 70 stopni Celsjusza, doprowadzając tym samym do koagulacji tkanek. W ten sposób martwe komórki ulegają zniszczeniu, umożliwiając przebudowę skóry i uzupełnienie jej o nowy kolagen oraz elastynę. Efekty zabiegu ocenia się po około trzech miesiącach, ponieważ skóra po całej procedurze wymaga czasu na regenerację.
Masaż podciśnieniowy wykonywany laserem
Inną metodą rekomendowaną przez lekarzy na wiotką skórę po odchudzaniu jest zastosowanie lasera, który w swoim działaniu wykorzystuje trzy technologie. Jest to połączenie masażu podciśnieniowego, lasera diodowego i światła LED. Masaż sprawia, że dochodzi do lepszego ukrwienia tkanek. Światło LED powoduje, że skóra staje się bardziej elastyczna i ujędrniona. Natomiast laser diodowy odpowiada za rozbicie komórek tkanki tłuszczowej i jej miejscową redukcję. Stymulacja skóry i tkanki podskórnej pobudza produkcję kolagenu i elastyny. W tych obszarach zachodzą zatem przyspieszone procesy regeneracji i naprawy, które prowadzą do zagęszczenia struktury skóry i tym samym poprawy jej kondycji.
Lifting plazmowy na ujędrnienie skóry
Zabiegiem, który wykazuje podobne działanie, jest lifting plazmowy. Plazma, która wykorzystywana jest w tej procedurze, jest ukierunkowana na miejsce wymagające ingerencji. Nie powoduje jednak uszkodzenia tkanek i nerwów znajdujących się w jej pobliżu. Wiązka plazmy doprowadza do sublimacji martwych komórek znajdujących się w warstwie rogowej naskórka. Zabieg ten powoduje zatem miejscową poprawę napięcia skóry. Cała procedura odbywa się po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego. Mogą po niej występować obrzęki, opuchlizna, czy pojawiać się niewielkie strupki, które goją się i odpadają po kilku dniach. Ten zabieg, tak jak i te wymienione powyżej, również rekomendowany jest osobom z wiotką skórą, która często jest pozostałością po utracie zbędnych kilogramów.
Nici liftingujące na ramiona, brzuch, uda i pośladki
W zależności od zaawansowania problemu, jak i wyników konsultacji z lekarzem, niekiedy pacjentowi polecany jest zabieg z zastosowaniem nici liftingujących. Wskazaniem do jego wykonania jest wiotka skóra pośladków, brzucha, ramion, czy wewnętrznej strony ud.
Nici liftingujące wprowadza się z pomocą cienkiej kaniuli w obszar, który wymaga uniesienia i poprawy napięcia. Dlatego też zaraz po przeprowadzeniu zabiegu można zauważyć pierwsze rezultaty. Napięcie skóry ulega jednak stopniowej poprawie, do której przyczynia się proces odbudowy kolagenu i elastyny w tkankach.
Mimo iż dostępnych jest wiele sposobów na wiotką skórę po odchudzaniu, wybór zależy od kondycji zdrowotnej pacjenta, wieku i wielu innych aspektów. Dlatego też, jeśli również borykasz się z tym problemem, możesz umówić się na konsultację w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Józefowie. k. Warszawy, i porozmawiać o nim z lekarzem.
Na czym polega modelowanie sylwetki?
- Modelowanie sylwetki polega na ujędrnianiu skóry, zmniejszaniu jej objętości, zagęszczaniu jej struktury oraz pobudzaniu do odbudowy i regeneracji.
Jakie zjawisko wykorzystuje zabieg z użyciem fal ultradźwiękowych?
- Zabieg z użyciem fal ultradźwiękowych wykorzystuje zjawisko termiczne, które podgrzewa komórki skóry do temperatury nawet 70 stopni Celsjusza, prowadząc do koagulacji tkanek.
Jakie są efekty zabiegu z falami ultradźwiękowymi i kiedy można je ocenić?
- Efekty zabiegu to przebudowa skóry i produkcja nowego kolagenu oraz elastyny. Można je ocenić po około trzech miesiącach.
Co sprawia masaż podciśnieniowy wykonywany laserem?
- Masaż podciśnieniowy poprawia ukrwienie tkanek, światło LED zwiększa elastyczność i ujędrnienie skóry, a laser diodowy rozbija komórki tkanki tłuszczowej.
Jakie technologie łączy zabieg laserowy na wiotką skórę?
- Zabieg laserowy łączy masaż podciśnieniowy, laser diodowy i światło LED.
Na czym polega lifting plazmowy?
- Lifting plazmowy polega na sublimacji martwych komórek w warstwie rogowej naskórka za pomocą wiązki plazmy, co poprawia napięcie skóry.
Jakie są możliwe skutki uboczne liftingu plazmowego?
- Po zabiegu mogą wystąpić obrzęki, opuchlizna i niewielkie strupki, które goją się po kilku dniach.
W jakich obszarach ciała stosuje się nici liftingujące?
- Nici liftingujące stosuje się na pośladki, brzuch, ramiona i wewnętrzną stronę ud.
Jakie rezultaty można zauważyć zaraz po zabiegu z użyciem nici liftingujących?
- Zaraz po zabiegu można zauważyć poprawę napięcia skóry, która stopniowo się zwiększa dzięki odbudowie kolagenu i elastyny.